Slovak / Kurzy a terapie na Slovensku

(stránka je dlhá - prosím trpezlivo postupujte smerom nadol :-)

 

Cítiš to čo ja?

Vnímam, že sa vo mne niečo budí a rozhliada sa; niečo, čo zatiaľ neviem pomenovať, len že mám z toho dobrý pocit. Vzbudzuje to vo mne zvedavosť a dokonca nadšenie z neznámeno. Dnešná správa od liečiteľa z Biofeedbacku to ešte umocnila: pri fotení aury som donedávna zaznamenával ľudí so zlatou prímesou v jej farbe len zriedkavo - dnes je to už 30% mojich pacientov! Jedno z potvrdení, že ľudia zvedomujú prepojenie svojho srdca so silami Svetla a Lásky... a dôvod na úsmev?

Poslovia svetla

Po štyroch seminároch minulého roka na Sk (Putovanie na Lovinke, 2x Prvotná Rana a Znovuzrodenie) som spozorovala ako sa zúčastnení rozleteli na všetky strany ako Mušky Svetlušky a s nadšením vniesli posilnené vnútorné svetlo nielen do svojich životných príbehov. Z emailov viem, že mnohí radikálne zmenili svoj život, pre iných sa zmenili okolnosti života na priaznivejšie, a ďalším sa zvýšilo rozpoznanie zdroja ich nespokojnosti či utrpenia. Zmysluplnosť takejto práce s vodou v nás, ktorá rozochvieva vnútornú hladinu a všetko navôkol,  presvecuje najtmavšie hĺbky podvedomia, je skutočnou oslavou bytia! Vďaka.

Živá voda

Z vlastnej cesty životom poznám rozdiel medzi omočením palca na nohe v "Živej vode“ a úplným ponorom, kedy až po končeky vlasov môžem precítiť jej účinky. Moju "Živú vodu“ v rôznych etapách reprezentoval Budhizmus, Joga a Védy, Sufizmus, Šamanizmus, severo-americký Medicínsky kruh, ale hlavne príroda samotná vo svojej prirodzenosti, a jej odraz vo mne a iných cez dych, pohyb, zvuk, všetky zmysly a kreatívne prejavy. Metaforické omočenie palca reprezentuje občasná prax jogy, vychádzka, tanec, liečivý dotyk a akékoľvek chvíľkové rozptýlenie sa z bežnej rutiny. Plný ponor je aspoň niekoľko-dňový pobyt so špecifickým zámerom (očista, liečenie, pochopenie, atď), ktorý naakumuluje dostatočné množstvo energie a odhodlania v nás.  Toto ponúka nastávajúci výcvik učiteľov Kundalini jogy, jarný pobyt na Lovinke, jesenný v Biolke a ayurvédsky pobyt v Indii.

Temná polarita

Zlatá farba v aure ľudí dokáže celkom slušne iritovať a aktivovať sily temna. Dualita sveta tkvie v polaritách a tantrické energie plynú hladko aj obrátko. V tomto smere je sebadisciplína mysle a tela, neustála osobná očista, pokora a vďaka za to čo je a ako je, nenahraditeľná! Zároveň pochopenie toho, že duša sa na ceste životom kvalifikuje cez prekážky, nepriazeň a tragédie. Aj preto uctievame symboliku rovnodennosti v kolobehu roka. V tme rozoznávame svetlo, rozpoznávame okolité svetielka (spriaznené dušičky) a rozdúchavame ho spoločne v smere "Zlatý vek ľudstva“. Jedna zo sútier veku Vodnára ponúka: Vibruj vesmírom a vesmír ti/nám otvorí cestu.

Takže milé slovenské Mušky Svetlušky, posielam srdečné pozdravy spoza oceána, ktorý 18.3. za Vami preletím. Teším sa, keď sa naše lúče opäť spoja do silného svetla momentu, ktorý dokáže ako lazer v modernej medicíne vyliečiť a pretaviť do nového aj zdanlivo nemožné! Pokiaľ to želáte svojim spriazneným dušičkám, prosím, pošlite túto správu ďalej.

S nastávajúcou kresťanskou Veľkou nocou (symbol smrti, znovuzrodenia a večnosti) nám všetkým spoločne želám, nech už konečne pustíme opraty strachu, pochybností, beznádeje a presvedčenia, že na to nemáme.

Sat Nam,

Jana Ziman / Guru Bhai Kaur

 

 

Jarné aktivity od marca 2017

2+0+1+7=10

Rok 10-ho  Žiariaceho tela podľa systému 10 Svetelných tiel v tantrickej numerológii. Pozývam Vás na vytvorenie spoločnej žiary, ktorá vnesie svetlo aj do najtmavších zákutí:

  • Kurzy v Open Mind centrum v Bratislave od 30.3. do 4.5. 2017 - registrácia je otvorená priamo u nich:

http://www.openmind.sk/Podujatia/Vsetky-podujatia/KUNDALINI-AKO-NAJVYSSI-POTENCIAL-LUDSKEJ-BYTOSTI

http://www.openmind.sk/Podujatia/Vsetky-podujatia/KUNDALINI-MEDITACIA-DYCH-A-MANTRA

http://www.openmind.sk/Podujatia/Vsetky-podujatia/AKTIVACIA-SEBAVNIMANIA-TELO-AKO-SENZOR

                                                                          

 

  • Deň Zeme - Prebudenie energie s Kundalini jogou. Duo-workshop s Mariankou Veličovou/Prem Adi Kaur 22.4. od 10.00 do 17.00 hod. v Dancehouse na Kramároch. Registrácia: workshop.marob@gmail.com

  • Ó-sláva na Lovinke od 10. do 14.5. 2017 bude zlatý klinec programu. Odporúčam skorú registráciu priamo u mňa a prípadné využitie splátkového systému. Podrobnosti sú TU-KLIK

 

  • Individuálne terapie v apríli a máji 2017 - kontaktujte ma priamo na email:

- IPB s Janou - podrobnosti TU-klik

- Energetické liečenie s Willow Walker v angličtine. Jeho techniky zahŕňajú uzemnenie, harmonizáciu čakier, prečisťovanie aury a meridiánov, energetické nabíjanie a ochranu. 

 

  • Ayurvédsky liečebný pobyt v Indii v mesiacoch november  - december 2017 pre skupinu max 5 ľudí. V prípade záujmu si odo mňa vyžiadajte ďalšie informácie.

 

 

V dneššnom neistom svete je jedno isté : ZMENA.

Vššetko sa vyvíja a premieňa nevídaným tempom. 

Oheň transformácie dokើe pretaviť do nových foriem a vzťahov vššetko – viditeľné aj neponímateľné naššimi zmyslami.

Práve táto sila ohňa (tapas) sa efektívne využžíva v Kundalini joge na zvládnutie aktuálnych žživotných situácií z perspektívy nᚹho ducha a predurčenia.

Či sú to bolestivé konce alebo neisté začiatky,

Kundalini joga a IBP (Integratívna Psychoterapia Tela)

účinne našštelujú kompas v nás , vyzametajú cestu vpred,

a vnesú úžžasnú dávku vitality, odhodlania a vnútorného jasu.

Želám prelomový nový rok 2017 do sfér ľahkosti bytia, spontánnej kreativity a radostného napájania na komunikačné frekvencie

Novej rodiacej sa doby.

Prosím zdieľajte vo svojej sieti - ďakujeme :-)

 

 

                

 

 

Odozvy na semináre v centre Biolka, Modra október 2016:

 

ZNOVUZRODENIE

Bola to jedna úžasná dobrodružná a vedomá cesta, kde som sa naučila veľmi veľa o sebe ale aj o druhých. Konečne som precítila Sat nám a vďaku za to, čoho sa mi dostáva. Veľmi veľa som sa vyplakala.. aj z dojatia aj z bolesti, prechádzalo mnou celé spektrum emócií. Počas meditácií som mala nepopísateľné vízie a precitnutia, z ktorých som nesmierne nadšená. Cvičenia boli veľmi intenzívne a tým, že som išla za svoje limity som ostala hrozne vyčerpaná. Ale každým spánkom sa moja energia zväčšuje a ja začínam sa pomaly vracať k jednotlivým zážitkom a čerpať z nich do súčasnosti. Janka, zo srdca Ti ďakujem, aj Larrymu. Mám vás hlboko v mojom srdci. Michaela

Absolvovala som už viacero seminárov, vrátane zahraničných, ale takú profesionálnu úroveň som ešte nezažila. Bolo vidieť, že z Tvojej strany bolo všetko pekne pripravené a správne nacítené. Počula som, že niektoré baby chceli ísť na aktivitu ale ich odradila vysoká cena na slovenské pomery, čo bola veľká škoda. To čo ty ponúkaš má veľkú hodnotu aj z pohľadu Tvojich skúseností preto rozumiem, že si nastavila cenu tak ako si ju nastavila. Podľa mňa cena tomu čo si nám ponúkla bola adekvátna. Ale to môžu pochopiť iba tí, čo to zažili.
Biolka má veľmi dobrú energiu a preto som sa tam cítila veľmi dobre aj keď z pohľadu pohodlia to nebolo až tak 100 percentne. Zo začiatku sa mi 4 dni zdali veľa, ale po prvom aktívnom dni sme trochu spomalili a všetko sa dalo veľmi pekne absorbovať. Intenzita procesov bola dosť vysoká ale mala som pocit, že sa mi podarilo adaptovať.
Nevedela som si predstaviť čo ten pobyt so mnou urobí, ale myslím, že vo mne naštartoval pozitívnu zmenu a že kundalini je to, čomu sa chcem viac a hlbšie venovať. Tiež som vďačná, že som mohla spoznať kopec spriaznených duší s ktorými som sa mohla podeliť o moje skúsenosti a vedomosti. Pochopila som ako je dôležité počúvať vlastné vnútro a vážiť si to čo mám. Z mojej strany hodnotím podujatie, vrátane jednotlivých aktivít známkou 10. Určite chcem absolvovať ďalší pobyt. Už sa na neho teším.
Nataša

Naše večerné meditačné kruhy boli veľmi príjemné, navyše posilnené iba našou ženskou energiou. Cítila som sa ako ženy za starých čias, kedy si vymieňali skúsenosti a zručnosti, "drkotali“, mladé sa učili od staršich a skúsenejšich, staršie možno čerpali energiu a radosť od mladých a všetko s veľkým rešpektom a pokorou. Veľmi mi takéto zmysluplné kruhy chýbajú, keď som zistila, aká je to sila:-) Spoločné zdieľanie v kruhu bol balzam na dušu, cítila som nekonečnú vďaku, že boli devy otvorené a úprimné,  že v tichu vypočuli aj mňa, že sme boli ako jedna rodina... Tú ženskú energiu cítim oveľa citlivejšie ako keď sme boli zmiešaní, cítila som sa akoby pod ochranou "starších“ žien a nebála som sa otvoriť ani ja...keď si na to spomeniem, zas plačem, ale to preto, lebo som veľmi vďačná...je to také krásne :-)

Všetky obrady sú pre mňa akoby posvätné, cítim sa skvelo, čisto a plne otvorená každou bunkou na tele pre napojenie sa na posvätnú energiu. Centrálny “oltár“ bol úžasný "akumulátor“ energie, taký vlastný oltárik mi vznikol aj doma, ktorý si zapaľujem pri každodennej meditácii :-)  Kruh Novu v lese  bola brutal sila :-) úplne prepojenie s prírodou som tam cítila, ešte keď som si potichu bubnovala, bol to ako tlkot srdca zeme.

Slovná vďaka je len čiastočka toho, čo cítim za tvoje a Larryho zdieľanie... naozaj ďakujem za vašu úprimnú lásku, že ste... Lusy


Intenzita procesov mi vyhovovala. Po workshope mám pocit väčšieho uzemnenia a vnútornej pevnosti. Aj keď som nenašla jednoznačnú odpoveď na to kto som a jednoznačnú "mapu“, ako ďalej, workshop ma veľmi naplnil a inšpiroval. Určite som si odniesla zhmotnenie vnútorného kritika - môjho malého tučnučkého Gerarda. :-) Veľmi sa mi páčilo prepojenie aktivít s prírodou, ale rovnako som si užívala cvičenie indoor. Sála má totiž čarovnú energiu. Tiež bolo inšpirujúce počuť osudy a múdrosť ostatných žien. Víkend opäť prehľbil moju náklonnosť a vieru v kundalini yogu.  Session s Larrym bola príjemným bonusom. Ocenila som harmonizáciu čakier, myslím, že práve to prispelo k môjmu pocitu uzemnenia po workshope. A tiež predstavenie cesty k "vyšším radcom“. Ďakujem za dar spoločných chvíľ a zdieľaného učenia. Sat nam. Mária

Bolo to také, ako malo byť. Veď som Ti aj spomínala, že večer v posteli som položila otázku a Ty si mi hneď ráno na ňu odpovedala. Keď sa mi spustili nejaké procesy a bolo mi zle od žalúdka, poslala si ma k Larrymu pre pomoc a uľavilo sa mi. Veľmi sa mi páčil tanec - to je meditácia pre ženy:) Milujem oheň a bolo super, že sme si ho urobili v prírode, aj to spievanie mi krásne otváralo hrdlo a niekedy by som aj potrebovala doslova kričať z plných pľúc. Som vďačná za to, že nás Ty a Larry učíte veci - ako komunikovať so stromami, vymienať si s nimi energiu,... Ty si nám na Lovinke rozprávala o Vnútornom kyvadle. To je najviac, čo môžete urobiť...odovzdať svoje skúsenosti, múdrosť predkov ľuďom. Mám pocit, že sa takto "vraciam domov", hoci sa mi zatiaľ nedarí všetko "vidieť" a "cítiť", ako by som chcela. Ale myslím, že to mám len niekde v sebe hlboko schované, lebo ako dieťa som to zrejme vedela a robila... napr. spontánne objímala stromy a spievala pri tom, často som sa zabávala pozeraním na špičku nosa ( a neskôr som zistila, že si tak trénujeme tretie oko:))) Veľmi oceňujem, že som cítila, že keby som za Vami, Tebou a Larrym, prišla s čímkoľvek, vypočuli by ste ma, odpovedali... Elenka

 

Prvotná Rana - Cesta k Oslobodeniu

 

Ďakujem za dva nádherné dni v krásnom prostredí v kruhu milých otvorených ľudí. Veľmi sa mi páči spôsob akým pracuješ a odovzdávaš svoje poznanie na rozširovanie svetla. Celý čas som pociťovala atmosféru pokoja a bezpečia.
Už počas našich stretnutí som si začala uvedomovať zmeny, ktoré sa začali naštartovávať po našich cvičeniach, spievaní mantier, zdielaní v kruhu, pri spoločnom obede, na izbe......
Postupné uvoľňovanie celého tela, mysle, zvýšenie pozornosti, vnímania, pokoja, otvorenosti, ale hlavne uvedomia si  vecí, ktoré som mala v  podvedomí a prišiel  pocit - veď takto som to celý čas cítila, len mi to zatiaľ nikto tak jasne neosvietil, aby som tomu celému, čo sa mi v tomto svete deje, porozumela.
Prvotná rana aj znovuzrodenie ma veľmi zasiahli. Celé to prevedenie z Tvojej strany bolo úžasné. Jednoduché, jasné, s Tvojou pomocou tak autentické. To sa nedá zdielať, iba  zažiť. Máš v rukách veľký dar  a ja som veľmi vďačná, že sa naše cesty stretli. Za všetko Ti veľmi pekne ďakujem a zo srcdca prajem veľa sil, radosti a lásky na ceste za svetlom.
Saša

 


Odozvy na seminár Prvotná Rana - Cesta k Oslobodeniu

v centre Via Nesvija, Bratislava Júl 2016:

Odporúčam všetkým, ktorých prenasleduje nejaká boliestka väčšia alebo menšia, komplex vypestovaný a vymojkaný :))) a ktorí na sebe chcú zapracovať. Mne osobne ten víkend pomohol uvedomiť  si na vlastnej koži (a duši) klišé...akou drobnou súčasťou sveta a vesmíru sme, prečo sa nehnevať, ale odpúšťať...(a najmä spôsob ako)...veľmi oslobodzujúci pocit. Janka je pri tom úžasným sprievodcom a učiteľom, ale budete pri nej tiež cítiť,  že je človekom z mäsa a kostí. No hĺbku, do ktorej pôjdete, si musíte dovoliť sami.
Mirka

 

ĎAKUJEM KRÁSNE ZA VŠETKY POCITY, BOLESTI AJ UVEDOMENIA. Jani

 

Na seminári som sa na moment vrátila do raného detstva. Dospela k poznaniu, že svojich rodičov som si vybrala ja sama. Vžila sa do kože matky. Spolu s plačom uvolnila zadržiavané emócie. Precítila vďaku. Lásku a pocit, že svojich rodičov nadovšetko milujem. V praxi na tom samozrejme treba ešte trošku popracovať. Každopádne to zmenilo a stále mení môj postoj k sebe samej a k okoliu a čo je najúžasnejšie, okolie sa mení so mnou.  Janka

 

S Kundalini jogou som sa stretla po prvý krát, ťažko sa mi hodnotí prínos jednotlivých aktivít. Seminár na mňa ako celok veľmi zapôsobil, odvtedy sa moje úzkosti podstatne zmiernili, niektoré dni ich vôbec nepociťujem. Opäť mám radosť zo života.  Do každého dňa som zaradila meditáciu, v ktorej prijímam a ďakujem za všetko, čo mi život prináša. Toto uvedomenie považujem  pre mňa za najväčší prínos zo seminára. Ďakujem Vám, že ste ma k tomuto uvedomeniu  priviedli.

Zuzana

Na začiatku som stále mala pocit, že neviem uchopiť a dotknúť sa tej svojej skutočne primárnej rany. Prišlo to postupne ako sme pracovali s telom, dychom a zároveň tomu veľmi napomohla tá časť, keď sme ťahali karty + výroky rodičov. Tam sa to prečistilo; a môžem povedať že som skutočne tú svoju prvotnú ranu doteraz žila, naplno. Za ten vhľad a zvedomenie som vďačná. Vnímam to ako začiatok :-) Janka

 

 

 

TERAPIA V BRATISLAVE na jar 2017

Ak sa neviete vymaniť zo “začarovaného kruhu” a neustále sa Vám v žživote opakujú situácie, s ktorými si neviete poradiť, vyskúššajte IBP (Integratívnu terapiu tela). Pomocou jednoduchých techník práce s energiou, dychom a pohybom preniknete do podvedomia, prečistíte zastaralé a nefunkčné vzorce myslenia a správania sa. Tak sa vo Vaššom žživote otvorí priestor pre nové a efektívne cesty. Tým, žže adresujete formy myslenia uložžené v pamäti tela, výsledky sú prekvapivo oslobodzujúce. Jana Ziman pracuje s touto formou terapie v Kanade a je zapísaná v medzinárodnom zozname IBP terapeutov TU.

Na individuálnu terapiu v apríli a máji 2017 sa registrujte na adrese janaziman@shaw.ca Individuálne 2-hodinové stretnutie 55.- eur

Bližšžšie o tejto forme terapie čítajte TU.

 

Ponúkame tiež energetické liečenie s Willow Walker z Kanady v angličtine. Jeho techniky zahŕňajú uzemnenie, harmonizáciu čakier, prečisťovanie aury a meridiánov, energetické nabíjanie a ochranu. 

Proces trvá najmenej 1 hodinu, má hodnotu 40 eur/hod. plus 10 eur za tlmočenie.Na stretnutia v apríli a máji 2017 sa registrujte na adrese janaziman@shaw.ca

Aktuálne info tiežž na:

https://www.facebook.com/kundalinijogaSK

 

 

Kruhy sa prepájajú a ja odporúčam vzácne bytosti ako zdroje na odbornú literatúru, prírodné produkty a rôzne podujatia:

www.zanna.sk - Mgr. Dagmar Jančeková

www.bioshop.sk - Lucia Kadmon

 www.akasaezoterika.sk - Igor Tesařík

www.vzajomnost.sk  - Mgr. Beatka Hlohovská

nacestemimosystem.webnode.sk - Valerián Gregor ŠŠvec

http://www.vedomaskola.sk - Univerzita Vedomého ŽŽivota

www.vedomyzivot.sk

www.biolka.sk - Danica Kováčová

www.kundaliniyogahealing.com
Tel: 0907-522-132  E-mail: janaziman@shaw.ca