Slovak /Cesty a zdroje

 

Táto stránka Vás bude informovať o aktuálnych príležitostiach osobného rozvoja cestou Kundalini jogy podľa učenia Yogi Bhajana a Integratívnej Psychoterapie Tela (IBP) pod vedením Jany Ziman na pobytových seminároch na Slovensku a v Kanade.

Nájdete tu tiež prepojenie na Kundalini komunitu v Čechách, učiteľský výcvik Kundalini jogy na Slovensku 2017, podujatia v Európe, linky na zdroje materiálov a hudby pre cvičenie Kundalini jogy.

Deviatkový rok zavŕšenia je za nami. Ak zotrváva pocit, že máte k nemu ešte nejaké podĺžnosti, skúste cestu odpustenia; k vytvoreniu priestoru na niečo nové, zdravé a láskyplné. Čím viac z nás sa k týmto novým odľahčeným frekvenciám pridá, tým priaznivejšie podmienky spoločne vytvoríme na prerod vedomia na našej drahej planéte Zem. K tomu smerujú všetky podujatia naplánované na apríl a máj 2017. Konštelácia planét bude v tomto období skutočne prelomová, zaznamenaná naposledy v roku 1446, a smeruje k epochálnym zmenám. K tomu jednotkový rok, 2+0+1+7=10 na nevídané začiatky, alebo podľa systému 10 Svetelných tiel v tantrickej numerológii, rok 10-ho, Žiariaceho tela. Pozývam Vás na vytvorenie spoločnej žiary, ktorá vnesie svetlo aj do najtmavších zákutí: klik TU

V učení Yogi Bhajana máme Päť Sutier pre Vek Vodnára:

1. Uvedom si, že ten druhý človek si ty.

2. Každá prekážka sa dá prekonať.

3. Keď Ťa tlačia okolnosti, začni jednať a tlak zmizne.

4. Cháp všetko cez súcit, inak nepochopíš dobu.

5. Vibruj Vesmírom a Vesmír Ti otvorí cestu.

Vek Vodnára ponúka príležitosti zmeniť svet. Často zachraňujeme všetkých a všetko navôkol a vo vlastnom vnútri prebieha najväčšia kríza. Vraj vnútorný pocit mieru, pokoja a lásky je len pre “vyvolených”...  Typickou výhovorkou je, že nemám čas, peniaze, priestor a ani energiu - nemôžem si dovoliť starať sa o seba! Môžeš si dovoliť byť nervózna, nahnevaná, ustráchaná a chorá?

Bojíme sa 3. svetovej vojny, ktorá sa už dávno koná, len v inej podobe na akú sme zvyknutí. Bitevné pole je kolektívna myseľ. Každý jeden z nás si každou myšlienkou a pocitom volí komu odovzdá svoju energiu:

Silám strachu, násilia, zúfalstva a nenávisti

alebo

Silám lásky, súcitu, pokoja a vďaky.

Mám hodnotu! Mám tiež slobodnú voľbu a spolu s ňou priamu zodpovednosť za to, na ktorú stranu sa kolektívna myseľ tejto planéty preváži! Preto Ti je zrazu prístupná aj Kundalini joga, ktorá bola po tisícročia prísne utajovaná. Dnes je “vyvolený” každý, kto si zvolí túto cestu. Dostupných ciest na kultiváciu Svetla a Lásky v nás je nesmierne veľa. Tak si ju dovoľ a pomôžeš tým všetkým! Vibruj Vesmírom a Vesmír Ti otvorí cestu, pretože si dôležitý-á! Z priamej skúsenosti viem, že sa stačilo prihlásiť, vedome vytvoriť záväzok, a pokiaľ táto voľba bola v súlade so všeobecným dobrom, v správnom čase a na správnom mieste, všetko sa zázračne nastavilo tak, že bol aj čas, aj peniažky, aj energia...

 

Oslava na Lovinke 

 

Ó SLÁVA

Veselie v tichu; Veselie v dychu; Veselie v kriku

Veselie v pochybnosti; v nestálosti; vo vzlyku

Majstrovstvo vo svete polarít tkvie v trvalom pocite VĎAKY

  

Slávnosť precitnutia do vnútorných svetov, kde je všetko nastavené a pripravené na pochopenie vlastnej autority. Návrat domov, kde všetko viem a nič vo mne nechýba; odkiaľ som nikdy neodišla, len vo vlastných ilúziách, že musím niečo hľadať vonku.  Kvalitný čas len tak BYŤ, sám so sebou v prepojení so všetkými bytosťami prírody; načúvať vnútornému hlasu, hľadať odpovede vo vlastnom chráme tela a duše, kde rozoznám reč celého vesmíru a múdrosť tisícročí. Ak sa prestanem orientovať na vonkajšie podnety, rozptyľovať sa nepodstatným informačným tokom, zľahka si udržím rovnováhu, stabilitu, a kvalitné vzťahy. Vnútorné a partnerské konflikty sa rozplynú, zvládanie stresových situácií sa premení na mentálnu a emočnú gymnastiku, chorobné procesy v tele a duši dajú priestor aplikácii samoliečiteľstva, každodenný život sa stane dobrodružstvom na pokračovanie. Fakt, že som TU a TERAZ navráva, že som vyvolená; mám na všetko s čím sa podieľam. Oslavujem každú výzvu, cez ktorú rastiem nielen ja, ale my všetci pospolu.

 

               

                                 

 

Kedy: Máj 10-14, 2017

Kde: Spoločenstvo Lovinka

Koľko: 440.- eur, v cene je ubytovanie na 4 noci, plná penzia - vegetariánska strava, pitný režim, materiály a aktivity seminára od 7.00 do 22.00 hod., a osobné energetické liečenie s Willow Walker.

Registrácia: na janaziman@shaw.ca spolu s nenávratnou zálohou vo výške 55,- eur; systém splátok podľa dohody, podrobné účastnícke a platobné podmienky nájdete TU-klik.

 

Očakávajte: ranné cvičenia a večerné meditačné kruhy, denné aktivity nasmerované na prehlbovanie sebavnímania v spojitosti s prírodou a bytosťami navôkol, rituály, kreatívna tvorba, tanec, spev, ticho, pravdivá komunikácia a empatické riešenie konfliktov, rovnováha medzi prijímaním a odovzdávaním v každodenných ľudských interakciách, hlboká relaxácia, oddych.

   

Všetky aktivity seminára sú zážitkové, nastavené podľa energetických konštelácií daného momentu z techník Kundalini jogy, meditácie, hlbokej relaxácie, pránických, tantrických a zemských obradov, učenia pôvodných národov, a IBP terapie. Prírodné očistné a liečiteľské techniky spolu s vysoko vibračnými energiami danej vesmírnej konštelácie využijeme k vedomému zoceleniu, posilneniu a povzneseniu. Pobyt v prírode, v spoločenstve bytostí na ceste k sebauvedomeniu a oslobodeniu, silové miesta, a samotná Kundalini sú vo svojej kombinácii jedinečnou príležitosťou. Vašimi sprievodcami budú Jana Ziman/Guru Bhai Kaur a Willow Walker z Kanady.

   

Odozvy na seminár Putovanie na Lovinke - Jún 2016:

Ešte raz ďakujem za krásny a veľmi hodnotný seminár. Veľmi som si ho užila, zostavený bol vynikajúco, s Larrym ste boli úžasní. Určite odporúčam aj druhým.

Z.B.

 

Po absolvovaní kurzu kundalini yogy v zime som mala veľkú chuť prehĺbiť získané poznanie a skúsenosti. To sa mi v Lovinke rozhodne podarilo. Intenzívne ponorenie sa do témy pod skvelým vedením Jany, v skupine rovnako naladených priateľských ľudí, v prekrásnom prostredí ma naplnilo zmysluplnosťou a radosťou, inšpirovalo a motivovalo k ďalšej práci so svojím telom i dušou. Ďakujem zo srdca a teším sa na ďalšie príležitosti!

Eva

Putovanie bol intenzívny ponor k našej podstate. Vytvorili sme kruh plný dôvery, hĺbky srdca a duše. Veľmi intenzívne som cítila vzájomné prepojenie a to, čo som nevyslovila, vyslovil za mňa niekto iný. Doplnil skladačku. Dodal potrebné palivo. Upokojil. Rozosmial. Rozosmútil. Často rozsvietil žiarovku pochopenia, kedy som si povedala: AHA. Otvorili sme rany, vyčistili a zacelili ich. Vpustili svetlo a viac prijatia nášmu fyzickému telu doslova na bunečnej úrovni. Liečili naše emočné telo. Podporili myseľ a uznanie pravdy. Posilnili ducha. Osvetlili sme hlbšie zranenia, ktoré čakajú, kedy aj im prinesieme svetlo a prijatie. Na putovaní som mala pocit Domova, rodiny. Janka

 

S pobytom v Lovinke som nad mieru spokojná. Bol to úžasný relax v krásnom prostredí pod vedením profesionálnej jogovej terapeutky a liečiteľa. Pobyt ma prečistil, otvoril mi možnosti a pocítila som nový príliv energie, ktorý viem zužitkovať v bežnom živote. Môžem to len vrelo odporúčať a za seba viem povedať, že sa určite zúčastním  ďalšieho ročníka na Lovinke.

Marianka

 

 

Určite som si do bežného života odniesla rozšírené všetky zmysly vrátane toho 6. zmyslu :-) , spomalenie a vedomé prežívanie situácií (akoby sa mi všetky činnosti, ktoré som predtým robila automaticky rozdelili na miničinnosti, ktoré si uvedomujem jednotlivo napr. vedomé šoférovanie, úkony v práci a pod.), cítim sa akoby som omladla, kedže som viac prepojená s prítomným okamihom a vnímam veci očami oveľa mladšej Zuzky:-)

 

 

 

 

 

http://www.lehkostbyti.eu/cs/kundalini-joga/ucitelsky-vycvik-slovensko

 

Kundaliní jóga podle Jogi Bhajana

Mezinárodní učitelský výcvik KRI 2017-2018, Slovensko

Stupeň 1 - instruktor

Wahe Guru Ji Ki Fateh - Sláva, vracím se zpět k sobě!

Výcvik zahrnuje 220 hodin výuky po 45 minutách v 7 víkendech, 1 čtyřdenním bloku a 1 týdenním bloku.

Termíny a lektoři:

24.-26.03. 2017 Kai Michaelis (Německo)
28.-30.04. 2017 Hana Joti Kaur Kyralová (Česko)
02.-04.06. 2017 Hana Joti Kaur Kyralová (Zuzana Lakshmi Kaur Roupcová (Česko))
19.-23.07. 2017 Anja Lührs (Německo)
19.-25.08. 2017 Guru Sansar Kaur (USA, Česko), Satya Singh (Německo)
22.-24.09. 2017 Kai Michaelis (Německo) (Hynek Jai Sangat Singh Bednář (Česko))
17.-19.11. 2017 Kai Michaelis (Německo)
19.-21.01. 2018 Hana Joti Kaur Kyralová, (Hynek Jai Sangat Singh Bednář (Česko))
16.-18.02. 2018 zkouška

Výcvik je otevřen všem zájemců o hlubší poznání kundaliní jógy. Je dobrodružnou proměnou vědomí na cestě osobního rozvoje. Poskytne vám vše, co je potřeba pro praktikování a výuku kundaliní jógy.

V prvních třech víkendech se seznámíte se základními pozicemi a jejich účinkem, dechovými technikami, strukturou výuky. Získáte základní poznatky o kundaliní józe, které budete schopni předávat dál.

Červencový blok bude věnován západnímu modelu fyzického těla (orgány a jejich funkce, souvislosti, nervový a endokrinní systém,...), poznatkům o správném stravování, psychosomatice a jogínskému životnímu stylu.

V srpnovém bloku budou tyto znalosti doplněny o východní pohled na lidské tělo jako energetický systém (čakry, nádí, prána, energetická těla,...), o jogínské poznatky k tématu životního stylu, životních hodnot, jednotlivých cyklů života, partnerství, smrti a dalších. Tyto poznatky a techniky zprostředkované na výcviku pomohou pochopit změnové procesy, se kterými se lze setkat v jógové praxi, a umožní žít život vědoměji z vyššího Já. Součástí je také objasnění toho, jaký význam mají jednotlivé mantry v kundaliní józe, proč je dobré je zpívat a meditovat.

V posledních třech víkendech se jedná o výuku různých druhů meditací, využívání meditací při různých psychických či psychosomatických problémech. Tématem budou také filozofické koncepty jógy v souvislosti se spirituální cestou (karma, dharma, ego), role, odpovědnost a identita učitele.

Požadavky:

  • absolvovat nejméně 80% výukových hodin
  • absolvovat 10 hodin lekcí kundaliní jógy (v průběhu výcviku)
  • vypracovat seminář a kurz kundaliní jógy na vybrané téma
  • úspěšně složit zkoušku

Rozvrh výuky:

Pátek: 18:00 - 21:00
Sobota: 5:30 - 8:00 Sadhana, 9:00 - 19:00 (20:00) s přestávkou na oběd
Neděle: 5:30 - 8:00 Sadhana, 9:00 - 14:00 (9:00 - 17:00 s přestávkou na oběd)

Časy jsou orientační, závisí na daném lektorovi a jeho možnostech příjezdu a odjezdu.

Místo konání víkendů a červencového bloku:

Biolka
Partizánska 76
Modra - Kráľová
900 01

Cena:

Kurzovné uhrazené před začátkem výcviku: 1 750,- eur

Sleva 60 eur při přihlášení (1 690,- eur) do 30. 11. 2016 a zaplacení celé částky do 31.01.2017.

Při zaslání přihlášky se hradí nevratný registrační poplatek 110,- eur (bude odečten z celkové výše kurzu).

Další možnost platby - splátky: 800 eur do 1.3.2017, 600 eur do 1.6.2017, 400 eur do 1.9.2017.

Ubytování a strava není zahrnuta v ceně. Ubytování je možné přímo v Biolke (5 eur za noc, pokoje po 5 osobách na matracích) nebo v blízkém penzionu. Stravovat se je možné přímo v Biolke (snídaně 3 eura, oběd 6 eur, večeře 5 eur).

Týdenní srpnový blok je plánován společně s českou skupinou na Moravě.
Místo konání bude upřesněno.

Informace a registrace:

Hana Joti Kaur Kyralová
www.lehkostbyti.eu
hanka@lehkostbyti.eu
tel: +420 605 233 584
skype: haninakyri2

Romana Schunová
tel: +421 919 341 591
jogavycvik@gmail.com
skype: romy romy (romysch.nj)


 

 

 

Tu je prepojenie na Kundalini komunitu v Čechách, kde nájdete informácie o výcviku učiteľov 2016, jógový slovníček, matrapediu, videá, a prehľad podujatí a festivalov Kundalini jogy v Čechách a Európe.

http://www.3ho.cz

www.skolakundalinijogy.cz

Doprovodné videá sa publikujú na kanále YouTube 3HO Česká republika

 

Zdroje na zakúpenie CD, DVD a kníh v angličtine:

www.spiritvoyagecom

www.a-healing.com

 

Kruhy sa prepájajú a ja odporúčam skvelé bytosti na Slovensku ako zdroj na odbornú literatúru, prirodné produkty, vzácne podujatia, liečiteľstvo, obrady, a rôzne iné lahôdky pre telo a dušu:

www.zanna.sk - Mgr. Dagmar Jančeková

www.bioshop.sk - Lucia Kadmon

www.akasaezoterika.sk - Igor Tesařík

www.vzajomnost.sk  - Mgr. Beatka Hlohovská

nacestemimosystem.webnode.sk - Valerián Gregor Švec

www.vedomyzivot.sk

www.biolka.sk - Danica Kováčová

www.koloroka.sk - Kristínka Dubajová

www.vianesvija.sk - Nesvija Trepačová

 

Zážitkovo-relaxačný pobyt s Kundalini jogou, meditáciou a liečiteľstvom na Vancouverskom ostrove v Kanade

Pokiaľ máte o takéto podujatie záujem, prosím,

dajte vedieť.

Vďaka.

 

Nádhera prírody v západnej Kanade je ťažko opísateľná slovami. Jana prežila na Vancouverskom ostrove vyše 20 rokov svojho života a privedie Vás na očarujúce miesta. Tento krát nie ako turistov, ale vedomcov a vedmy, ktorí nachádzajú a znovuobjavujú svoje prirodzené danosti a schopnosti za asistencie divokého oceána, dažďového pralesa, prírodných obradov a prácou s energiou.

 

Cena a podmienky pobytu: v závislosti od sezóny a počtu osôb

 

Kontakt na letenky a poistné podmienky: Katarína Mikitová na katarina@sky4u.sk alebo cez www.sky4u.sk.

 

www.kundaliniyogahealing.com
Tel: 0907-522-132   E-mail: janaziman@shaw.ca